آموزش جوشکاری با اینورتر خانگی

 

فرض می کنیم که شما در خانه‌ی خود یک دستگاه جوشکاری دارید ( معمولا به این دستگاه‌ها میگن: اینورتر و یا ترانس و یا موتور جوش که از لحاظ ساختاری تفاوت هایی هم با هم دارن)  و میخواهید یه قطعه کوچکی رو جوشکاری کنید و یا چند تا خال جوش بزنید اما بلد نیستید با این دستگاه کار کنید. تو این نوشته میتونید روش کار با این دستگاه را تا حدودی یاد بگیرید.

آموزش جوشکاری با اینورتر خانگی

 

 

اگر نیاز به جوشکار سیار داشتید میتوانید با ما تماس بگیرید. خدمات جوشکاری سیار از قبیل جوشکاری ساخت و نصب درب و پنجره ، ساخت حفاظ آکاردئونی، جوشکاری لولا، نصب نرده روی دیوار ،جوشکاری و خورده کاری … را انجام میدهیم.

چه قطری باید انتخاب کنم؟

جوشکاری در خانه

به منظور نداشتن فلز جوش داده شده، شما باید بتوانید الکترودها را به درستی انتخاب کنید. مقطع عرضی آنها باید به طور مستقیم با ضخامت لبه های پیوند شده متناسب باشد.

 • ورق های 2 میلیمتر یا محصولات با دیوارهای تا 2 میلیمتر با میله های مقطعی از 1.5 تا 2 میلیمتر ترکیب شده اند.
 • برای یک ضخامت فلزی 3 میلی متر، میله های 2.5 یا 3 میلی متر مناسب هستند.
 • ضخامت 4-5 میلی متر – مقطع عرضی 3 یا 4 میلیمتر است.
 • ورقهای 6 تا 8 میلیمتر با الکترودهای 4 میلیمتری ترکیب شده است.
 • 9-12 میلی متر – قطر 4 و 5 میلیمتر.
 • 13-15 میلی متر – مقطع عرضی 5 میلیمتر است.
 • به هر حال، ضخامت الكترود دقیقا توسط مقطع عرض میله فولاد تعیین می شود.

چگونه جریان جوش را تنظیم کنید؟

اشتباه که جوشکاران تازه کار اجازه می دهند این است که آنها نمی توانند جریان جوش را به درستی انتخاب کنند. این به طور مستقیم بستگی دارد که چه ماده ای از الکترود استفاده می شود و چه عملیاتی با فولاد انجام می شود. در زیر ما محدوده های قدرت فعلی مربوط به عملکرد نرمال توسط الکترودهای ضخامت های مختلف را می دهد.

لازم به ذکر است که حداکثر مقادیر جریان برش فلز را نشان می دهد و حداقل جریان جوش آن است. در عمل، آنها ممکن است کمی متفاوت باشند، اما انحراف (کوچک) ناشی از ویژگی های دستگاه های جوشکاری فرد است. محدوده بهینه در مقادیر مشخص شده انتخاب شده است. اگر جریان کمتر از حداقل مورد نیاز باشد، شما قادر نخواهید بود طبخ کنید، چون میله الکترود، هنگامی که در تماس با سطح جوش قرار دارد، فقط جرقه را قطع می کند. در جریان بیش از حداکثر مجاز، فولاد ذوب و سوزانده خواهد شد.

اموزش جوشکاری در خانه

 

جدول تناوبی بین مقطع و جاری :

1.5 میلیمتر – 30-60 A؛
2 میلیمتر – 30-80 A؛
2.5 میلیمتر – 50-110 A؛
3 میلیمتر – 70-130 A؛
4 میلیمتر – 110-170 A؛
5 میلیمتر – 150-220 عدد

چگونه میله ی الکترود را نگه دارید و رانندگی کنید

فلز به طور معکوس جوش داده شده است – این نه تنها به درستی انتخاب جریان و قطبش میله می باشد. با این حال لازم است که قادر به درستی هدایت میله در امتداد درز، نگه داشتن آن را تحت زاویه لازم و جلوگیری از بیش از حد مفاصل و یا آسیب زودرس قوس. لمس اولیه میله به لبه های جوش داده شده باید شبیه به ضربه زدن و یا پیچیدن یک آتش با یک مسابقه باشد. پس از شکل گیری قوس الکترود نیازی نیست که در برابر سطوح قابل جوش قرار گیرید. فاصله بین نوک آن و فلز باید از 2 تا 5 میلیمتر باشد. به تدریج (و نسبتا به سرعت) شما یاد خواهید گرفت که تا پاکسازی لازم را بپوشید، به طوری که میله ی گلوله ای نیست و قوس نمی افتد.

دست جوشکار باید آرام باشد. این اجازه خواهد داد الکترود سرب است در یک خط مستقیم و نور موجدار (فقط به عنوان شیرینی پزی قرار می دهد کرم را بر روی کیک)، نه پس از آن سطوح مجاور فقط یک درخشش قرمز، و ایمن با یکدیگر ترکیب شده است. تمرین رانندگی میله بدون چرخاندن دستگاه. آنها را به فولاد لمس کنید، کمی دست خود را بیرون بکشید، الکترود را در امتداد درز خیالی بکشید. الکترود را در یک ورق عمود بر ورق فولادی نگه دارید، اما با توجه به انعطاف پذیری، میله باید از 10-15 درجه به سمت عمودی بریده شود.

بعد از 2 سال آموزش در یک دانشکده فنی یا کالج، می توانید تخصص خود را به عنوان جوشکار دریافت کنید، در آخر می توانید دوره های خود را بگذرانید. برای کسانی که نمیخواهند این کار را به صورت حرفه ای انجام دهند، اما فقط میخواهند مهارتهای جوشکاری خود را انجام دهند، انتخابی از جوشکارهای معمولی است.

ابزار جوش
خرید تجهیزات ضروری آماده سازی مهم برای اجرای موفق جوش های جوشکاری است. دستگاه اصلی برای ایجاد آنها یک ماشین جوشکاری است. تغییرات آن می تواند هم از یک ثابت و از جریان متناوب کار کند. هنگام کار بر روی دستگاه جوشکاری، شما نیاز به خرید الکترود دارید.
اگر قوس الکتریکی مورد استفاده قرار گیرد، الکترود با جریان ثابت حرکت می کند در همان جهت، که مطابق با قطب تعیین می شود.

چند دستگاه برای جوشکاری وجود دارد:

ترانسفورماتور : با آن، برق ارائه شده از طریق شبکه به یک جریان متناوب تبدیل می شود که برای فرآیند جوشکاری ضروری است. اگر یک نسخه ارزان قیمت از آن را انتخاب کنید، می توانید وسیله ای سنگین را دریافت کنید که در حمل و نقل مشکلاتی ایجاد می کند و همچنین ثبات قوس بالا و افت ولتاژ در طول عملیات.
یکسو کننده : این جریان متناوب شبکه را به یک دائمی برای جوشکاری تبدیل می کند. این تقریبا همان اشکالات و مزایای دستگاه قبلی است. اما کیفیت درز پس از کاربرد آن بسیار بهتر است، زیرا پایداری قوس را حفظ می کند.
اینورتر : فراهم می کند جریان و ولتاژ ثابت برای جوشکاری. این دستگاه جمع و جور، که تنظیم صاف از جریان را فراهم می کند، از طریق کارکرد سریع و اشتعال آسان، از آنالوگ های آن متفاوت است.
اینورتر جوشکاری نسل جدید با دقت بالا، که قبلا برای ترانسفورماتورهای جوشکاری، ژنراتورها و یکسو کننده ها استفاده می شود، می توان آنها را به صورت خود نصب کرد. مبتدی ها تشویق می شوند که جوشکاری را از مبدل ها انجام دهند.
استفاده موفقیت آمیز از این دستگاه ها به مفهوم درست قطبیت بستگی دارد. اگر قطب مستقیم انتخاب شده باشد، سیم با منفی به الکترود می رود و با علامت پلاستیکی به ترمینال زمین. وقتی قطب معکوس   همه چیز در معکوس انجام خواهد شد.
دستگاه جوشکاری با سیم های جریان فعلی با پایانه های سریع قابل جدا شدن است. هادی ها باید از مس ساخته شده و عایق بندی شوند، جریان ها را انجام می دهند و فیلم های مصنوعی به عنوان جدا کننده عمل می کنند.

الکترود برای جوشکاری فلز از سیم جوش ساخته شده است. و در اینجا برای آهن سیم مایع با یک میله گرافیتی استفاده می شود. آهن بر خلاف فولاد یک ماده بسیار شکننده است و جوشکاری آن باید با روش سرد انجام شود. هنگام انجام جوش، باید به طور مداوم حرارت دادن سطح آن را کنترل کنید، در غیر این صورت ممکن است ترک شود. این درز در یک قطعه انجام نمی شود، بلکه در قطعاتی با جوشکاری واجب است.

اصول اولیه جوشکار مبتدی

تسلط بر جوشکاری با جلسات آموزشی بر روی قطعات غیر فلزی شروع می شود. بهتر است که ظرفیت را با آب بگنجانید، اگر ناگهان به دلیل بی تجربگی آتش سوزی وجود دارد، ممکن است به سرعت آتش را از بین ببرید. در اولین گام شما باید مراقب باشید و هوشیار باشید، حتی اگر یک جرقه کوچک گزاف گویی کنید، این به اندازه کافی برای گرفتن آتش خواهد بود:
در دستگاه انتخاب شده، عایق کابل بررسی می شود، صحت پر کردن آن را در نگهدارنده.
مقدار مورد نظر از جریان تنظیم شده است، هدایت شده توسط قطر الکترود.
قوس به آتش کشیده می شود که در شیب 60-70 درجه قرار دارد و به آرامی در امتداد سطح جوش قرار می گیرد. قطعات جرقه ای که از الکترود در حال حرکت هستند، توسط یک قوس لمس می شوند. بین قوس و الکترود در فرایند جوشکاری، باید 5 میلیمتر فاصله داشته باشید. در طول عملیات، الکترود ها سوزانده می شوند. اگر الکترود در هنگام حرکت به فلز متصل شود، باید به طرف آن چرخید.
قوس از اولین بار ممکن نیست ظاهر شود، سپس مقدار فعلی افزایش می یابد به طوری که قوس با طول ثابت 5 میلی متر به دست می آید.
هنگامی که به نظر می رسد برای آتش سوزی، شما باید سعی کنید به غلطک جوش، تلاش برای جمع آوری فلز مذاب به مرکز قوس.

 

جوشکاری در منزل

اجرای صحیح جوش عمودی جوش

برای جوشکاری، الکترودهای کره ای با قطر 2.6 میلی متر استفاده می شود. به طور معمول، این درزها به سمت جلو زاویه دارند، اما از آنجایی که از یک پروفایل استفاده می شود که در آن یک برش کوچک ساخته شده است، این کار عمود بر عمودی یا با یک ضد شیب جزئی انجام می شود. برای مقایسه مفاصل، نیمه اول شکاف در 45 آمپر دم می شود و سپس به 60 و 70 تغییر می کند. فیلتر نور نشان می دهد که جوشکاری از پایین مشخصات انجام شده است. نتیجه 2 جوش بود. همانطور که ممکن است در نظر گرفته شود، در 70 آمپر، به نظر می رسد صاف و دقیق تر است.

چگونه جوشکاری سقف را با جوش الکتریکی جوشانید؟

این نوع جوشکاری با استفاده از نمونه های ورق های نازک انجام می شود که برای استفاده از الکترودهای SSSI با پوشش پایه استفاده می شود.

در اینجا دستورالعمل برای جوشکاری است:

اولین حرکت الکترود توسط “چرک” صورت می گیرد، در حالی که حرکات نوسانی کوچک باید انجام شود. هنگام پختن جوش سقف، یک جریان 85 آمپر استفاده می شود، بدون جداسازی انجام می شود. یکی دیگر از گزینه هایی برای ساخت چنین شانه ای این است که الکترود کمی عقب بماند و سپس به سمت جلو حرکت کند.
پس از دم همه صفحات اقدام به polupotolochnogo جوش فیله، که انجام شده است، با یک درز کوچک و بازگشت شروع، و سپس با استفاده از همه همان “درخت” انجام شده توسط زاویه تماس. برای جوشکاری گوشه ای، یک جریان قوی تر از 90 آمپر باید تنظیم شود. شما می توانید با استفاده از روش دوم، با استفاده از حرکات رو به جلو و عقب، جوش زاویه ای را انجام دهید.
آخرین ورقه ها در لبه اتصال صفحات انجام می شود. این یک مفصل نیمه سقف است. با توجه به این واقعیت که ورقه بالایی نازک است، حرکات “چرک” باید به آرامی با یک گام کوچک انجام شود، بدون اینکه الکترود را به شدت در برابر آن قرار دهیم تا از انفجار جلوگیری شود. حرکت در یک مفصل می تواند ترکیب شود. جریان هم همین طور است – در 90 آمپر.
اولین کوفته، به دست آمده توسط روش “چرک”، هیچ نقص ندارد. شانه دوم با یک حرکت به جلو به نظر می رسد شسته و رفته، اگر چه آن را در منافذ کوچک در ابتدا. جوش های زاویه دار، اگر چه آنها با دو روش متفاوت ساخته می شوند، شسته و رفته و تقریبا یکسان هستند.
بر روی دوختن یکنواخت دیده می شود که هنگام انجام حرکات وسیع الکترود، زیر پلاک ها به علت پلاتین نازک تشکیل می شوند. در ابتدای سوراخ ها منافذی ایجاد می شود که به علت ضعیف شدن فلزات رخ می دهد.

اما اگر بخواهید، همه می توانند یاد بگیرند که چگونه طبخ کنند. و اولین چیزی که باید در ابتدا توجه شود – آشنا با اصول جوشکاری الکتریکی برای مبتدیان. ما در مورد مفاهیم ایجاد جهات مختلف صحبت می کنیم. برای ادامه کار پیچیده تر باید انجام شود تنها پس از صاحب تجربه کافی است. بعد، ما جزئیات بیشتری در مورد تفاوت های جوش و حقه های خاص این فرایند خواهیم دید.

اولین چیزی که شما باید برای کسانی که می خواهند یاد بگیرند که چگونه طبخ را انجام دهند – تجهیزات لازم را خریداری کنید. کیت کامل مورد نیاز برای انجام این کار شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دستگاه جوش
 • مجموعه الکترودها
 • چکش برای ضرب و شتم سرباره
 • قلم مو

هنگام انتخاب یک الکترود، شما باید توجه خود را به قطر آن، که تعیین می شود ضخامت ورق فلز جوش داده شده. شما همچنین باید از حفاظت مراقبت کنید. برای جوشکاری ما نیاز داریم:

 • ماسک جوش با یک فیلتر مخصوص
 • لباس تنگ با آستین بلند
 • دستکش، ترجیحا جیر

یک جوشکار، ترانسفورماتور یا اینورتر جوشکاری باید در تعداد جوشکاری مورد نیاز برای جوشکاری باشد. با کمک این دستگاهها، کار مبدل AC به DC حل می شود، که امکان جوشکاری را فراهم می کند.